Region Midtjylland

 
Christian Boel, formand for bestyrelsen

Koncerndirektør Region Midtjylland
Skottenborg 26, 8800 Viborg
Tlf. 7841 0050
Mobil: 2374 9162
Email: christian.boel@stab.rm.dk

Sekretær for Christian Boel, Bente Fischer
Email: Bente.Fischer@stab.rm.dk ; Tlf 78410051

 
   
Ann Britt Wetche, bestyrelsesmedlem

Socialdirektør, Region Midtjylland
Skottenborg 26, 8800 Viborg
Tlf: 8728 4202
Mobil: 3060 0348
Email: ann.britt.wetche@ps.rm.dk

 
   
Poul Blaabjerg

Hospitalsdirektør, AUH
Palle Juul-Jensens Boulevard 99, G9, 8200 Aarhus N
Mobil: 5131 3506
Email: poul.blaabjerg@rm.dk

 
   

Suppleant fra Region Midtjylland: ikke udpeget

 

Aarhus Kommune  

 
Hosea Dutchke, næstformand i bestyrelsen

Direktør, Sundhed og Omsorg, Rådhuset
8000 Århus C
Tlf. 89 406502
Mobil: 51 575390
Email: hod@aarhus.dk

Sekretær for Hosea Dutchke, Lone Jelle,
Email: ljp@aarhus.dk ; Tlf. 8940 6501

 
   
Erik Kaastrup-Hansen, bestyrelsesmedlem

Direktør, Sociale Forhold og Beskæftigelse
Rådhuset, 8000 Århus C 
Tlf. 8940 3500
Email: erka@aarhus.dk

Sekretær for Erik Kaastrup-Hansen, AnneMette Møller 
Email: ammo@aarhus.dk ; Tlf. 89 403411

 
   

Suppleant fra Århus Kommune: ikke udpeget 

 
   

Områdechef og Sekretariat for bestyrelsen:

 
Jan Sau Johansen

Områdechef, MarselisbrogCentret
P.P. Ørumsgade 11, byg 8, 8000 Århus C.
Mobil: 2628 8955
Email: jan.johansen@stab.rm.dk 

 
   
Ole Mygind

Konsulent, MarselisborgCentret
Mobil: 2133 7668
Email: ole.mygind@stab.rm.dk