Ledelse



Claus Vinther Nielsen

Professor, forskningschef, ph.d. i socialmedicin

Mail: Claus.Vinther@stab.rm.dk, tlf:  7841 4417, mobil: 2223 9488

Programledere



Merete Labriola

Programleder for arbejdsrettet rehabilitering

Seniorforsker

Mail: Merete.Labriola@stab.rm.dk, tlf.: 7841 4426, mobil: 2498 3449

Thomas Maribo

Programleder for almen rehabilitering

Seniorforsker, fysioterapeut, Ph.d.

Mail: thomas.maribo@rm.dk tlf: 7841 4432



Medarbejdere



Anne-Mette Momsen

Forsker, fysioterapeut, MPH, ph.d.

Mail: Anne-Mette.Momsen@stab.rm.dk, tlf: 7841 4436, mobil: 3082 8189

Anne Mette Schmidt

Ph.d.-studerende,

Mail: AnneMette.Schmidt@stab.rm.dk  Tlf.: 7841 4418 , mobil: 2348 5988

Charlotte Handberg

Ph.d., sygeplejerske, MPH 

Mail: Charlotte.Handberg@stab.rm.dk, tlf:  7841 4424, mobil:  2912 0512  

Charlotte Ibsen

Forskningsassistent, fysioterapeut, cand.scient.san

Mail: Charlotte.Ibsen@stab.rm.dk , Tlf.: 7841 4454

Christina Malmose Stapelfeldt

Forsker, Ph.d., cand.scient.san                                  

Mail: ChristinaMalmose.Stapelfeldt@stab.rm.dk, tlf.: 7841 4422, mobil: 2267 2688

Inger Hornbech

Projektsekretær, Sundhedskommunom

Mail: Inger.Hornbech@stab.rm.dk, tlf:  7841 4440, mobil: 4028 8134

Kathrine Hald

Ph.d.-studerende

Mail: kathrine.hald@stab.rm.dk, tlf.: 7841 4460 

Line Thorndahl Moll

Ph.d.-studerende

Mail: Line.Moll@midt.rm.dk Tlf. 7841 4425

Louise Lindholdt

Forskningsassistent

Mail: Loliso@rm.dk , Tlf.: 7841 4429

Louise Sofia Madsen

Ph.d.-stud.

Mail: Lmaden@rm.dk tlf. 7841 4420

Merete Tonnesen

Projekt- og udviklingskonsulent

Mail: Merete.Tonnesen@rm.dk , tlf. 7841 4438

Ole Mygind

Konsulent, MR, lektor

Mail: Ole.Mygind@stab.rm.dk, tlf.: 7841 4468, mobil: 2133 7668

Pernille Pedersen

Forsker, Ph.d., Sygeplejerske, Cand. Scient. San.

Mail: Pelped@rm.dk tlf. 7841 4439, mob. 2447 0964

Richard Vestergaard

Forskningsassistent, bibliotekar

Mail: Richard.Vestergaard@stab.rm.dk, Tlf. 7841 4450 mobil: 2162 0506

Rikke Rosbjerg

Ph.d.-studerende, psykokolog

Tlf.: +45 7841 4431

Mail.: Rikke.Rosbjerg@stab.rm.dk

Thilde Møller Risgaard

Kontorelev, Offentlig administration

Mail: Thilde.Risgaard@stab.rm.dk , tlf: 7841 4442

Tove Lise Nielsen

Ph.d. studerende

Tlf.: +45 7841 4446

Mail.:ToveLise.Nielsen@stab.rm.dk